adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik

Aktualności

Drukuj

Seminarium Lokalne instytucji powiatu buskiego

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN2122
W dniu 19 kwietnia 2016 roku
w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju odbyło się seminarium lokalne którego celem było wypracowanie wśród instytucji powiatu buskiego wspólnych rozwiązań w zakresie:

 

  • Postępowania interwencyjnego w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia względem dzieci z terenu powiatu buskiego.
  • Podejmowania efektywnych działań wobec osób stosujących przemoc
    w rodzinie.

W seminarium uczestniczyli przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju, kuratorzy Sądu Rejonowego – Wydział Rodzinny i Nieletnich  w Busku-Zdroju, Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz  Zespołów Interdyscyplinarnych z terenu powiatu buskiego.

Drukuj

Konferencje szkoleniowe Koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej 10-13.04.2016r. oraz 13-16.04.2016r.

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN1071W dniach 10-13.04.2016r. oraz w dniach 13-16.04.2016r. odbyły się ogólnopolskie konferencje szkoleniowe koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Ich organizatorem było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „Centrum”, któremu przewodniczy Andrzej Smulczyński, dyrektor PCPR w Busku – Zdroju. W pierwszym terminie udział wzięli koordynatorzy, którzy dopiero zaczęli pracę na tym stanowisku, natomiast w drugim terminie uczestniczyli doświadczeni koordynatorzy aby wymienić się wzajemnie doświadczeniami. Prelekcje prowadzili członkowie Stowarzyszeniem

Drukuj

BIAŁA SOBOTA w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych

Łukasz Drobek Opublikowano: .

W dniu 16 kwietnia 2016 roku  z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, jak co roku w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych w Pacanowie i Winiarach zostały zorganizowane badania lekarskie dzieci. Badania przeprowadził: lek. med. Janusz Maria Dobrowolski -  ortopeda. Celem badań było uzyskanie oceny stanu zdrowia dzieci i młodzieży a także ustalenie potrzeb opieki profilaktycznej, leczniczej i rehabilitacyjnej. Ogólny stan zdrowia dzieci został oceniony przez lekarza jako dobry.

                 IMGP5224  IMGP5255

 Serdecznie dziękujemy Panu lek. med. Januszowi Marii Dobrowolskiemu
za zaangażowanie i pomoc w tak ważnej dla Nas inicjatywie.

Drukuj

STUDENCI !!! OSTATNI TYDZIEŃ PRZYJMOWANIA WNIOSÓW NA DOFINANSOWANIE DO WYKSZTAŁCENIA NA POZIOMIE WYŻSZYM

Łukasz Drobek Opublikowano: .

aktywny-samorzad

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuje, że już tylko do dnia 15 kwietnia 2016 roku przyjmuje wnioski na semestr letni w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski można składać w siedzibie Centrum w pokoju nr 8, lub drogą pocztową na adres Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko-Zdrój. W przypadku przesyłki liczy się data stempla pocztowego.

 

Drukuj

Informacja

Łukasz Drobek Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju
poszukuje Radcy Prawnego
na umowę zlecenie do świadczenia usług prawnych związanych z prowadzoną
działalnością
Centrum zgodnie z uregulowaniami prawnymi.

Bliższe informacje po numerem telefonu 41/ 370 81 84

Drukuj

Wizyta studyjna w Powiatowym Centrum Pomoc Rodzinie w Busku-Zdroju

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN0781W dniu 1 kwietnia 2016 roku w siedzibie Centrum odbyła się wizyta studyjna słuchaczy „Szkolenia specjalistycznego z zakresu organizacji pomocy społecznej” organizowanego przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach - Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju.

Drukuj

WNIOSEK

Łukasz Drobek Opublikowano: .

WNIOSEK

O USTALENIE PRAWA DO DODATKU WYCHOWAWCZEGO W RAMACH „PROGRAMU 500 plus” (Dla Rodzin Zastępczych)

pdfPobierz

Drukuj

UWAGA STUDENCI !!!

Łukasz Drobek Opublikowano: .

 

aktywny-samorzadPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju przypomina, że w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym wnioski na semestr letni można składać
w siedzibie Centrum w pokoju nr 8 lub drogą pocztową na adres Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko-Zdrój do dnia 15 kwietnia 2016 roku. W przypadku przesyłki liczy się data stępla pocztowego.

Drukuj

I Spotkanie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w 2016 roku

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN0763Dnia 29 marca 2016 roku w Sali Konferencyjnej Powiatowego  Centrum Pomocy Rodzinie w Busku Zdroju odbyło się I Spotkanie  Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. W spotkaniu wziął również udział Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz oraz przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy Pan Dariusz Jurecki. Pierwsze spotkanie dotyczyło: