adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik
Drukuj

PRZETARG NIEOGRANICZONY

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Beata Doktór Opublikowano: .

Organizacja wyjazdowej usługi szkoleniowo – integracyjno – warsztatowej w ramach realizacji pilotażu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej
i instytucji rynku pracy – pilotaż”

przetarg nieograniczony


SIWZ
Pobierz PDF


Ogłoszenie o zamówieniu
Pobierz PDF

 


    

 

Drukuj

Kurs ,,Kierowca Samochodów Ciężarowych Kat. C” Rozpoczęty

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Twardy Opublikowano: .

IMGP6054W ramach realizacji pilotażu ,,Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy-pilotaż” w dniu 15 września 2014 roku rozpoczął się kurs ,, Kierowca samochodów ciężarowych kat. C”. Uczestniczą w nim dwaj panowie z rodzin wielodzietnych z terenu powiatu buskiego zakwalifikowani do pilotażu. W trakcie zajęć teoretycznych panowie zapoznali się między innymi z: techniką jazdy pojazdem ciężarowym, manewrami wykonywanymi podczas jazdy, zasadami przewozu ładunków, pierwszą pomocą przedlekarską, itp. Nauka jazdy samochodem ciężarowym będzie realizowana  w Kielcach oraz na placu manewrowym w Górkach Szczukowskich, gm. Piekoszów. Zajęcia praktyczne będą uzgadniane indywidualnie pomiędzy kursantami a instruktorami.

IMGP6051.JPGIMGP6054.JPGIMGP6055.JPGIMGP6056.JPG

Drukuj

Indywidualne Konsultacje z Doradcą Zawodowym dla Osób Objętych Pilotażem ,,Schematom Stop!”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Twardy Opublikowano: .

IMGP6061Dnia 16 września w ramach realizacji pilotażu ,,Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy- pilotaż” rozpoczęły się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. W warsztatach tych uczestniczą bezrobotni członkowie rodzin wielodzietnych z terenu powiatu buskiego biorące udział w pilotażu. Odbywają się one w Centrum dla Rodzin. Porad oraz informacji udziela naszym podopiecznym Pani Joanna Kryczka – doradca zawodowy. Na podstawie rozmów z klientami można określić ich osobnicze predyspozycje, możliwości psychofizyczne oraz sytuację życiową i skonfrontować je z możliwościami systemu edukacyjnego oraz potrzebami rynku pracy.  W trakcie cyklu spotkań i diagnozy klientów zostaną opracowane Indywidualne Plany Działania.

 

IMGP6060.JPGIMGP6063.JPGIMGP6061.JPGIMGP6058.JPG

Drukuj

XIV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie w Busku-Zdroju.

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Anna Syska Opublikowano: .

IMGP592114 września 2014 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, jako jedyna jednostka pomocy społecznej, promowało szeroki wachlarz swojej działalności podczas XIV Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Busku-Zdroju. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Św. Brata Alberta, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez powiaty województwa. Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł na teren odnowionego  Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kusocińskiego 3, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna spotkania.

Drukuj

Spotkanie z psychologiem na wywiadówce szkolnej w Pacanowie

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Dorota Kurecka Opublikowano: .

W dniu 11 września na wywiadówce szkolnej w Pacanowie odbyło się spotkanie z psychologiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Pani Dorota Kurecka przybliżyła rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego tematykę radzenia sobie z formami agresji wśród dzieci oraz przedstawiła metody wychowawcze jakie powinni stosować dorośli. Rodzice mogli po spotkaniu także skorzystać z możliwości rozmowy indywidualnej z Panią psycholog. Zostali również zaproszeni do zgłoszenia się w dowolnym terminie z każdym nurtującym ich pytaniem do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Zebranie to rozpoczęło serię spotkań z rodzicami podczas wywiadówek, z których mogą skorzystać wszystkie szkoły z Powiatu Buskiego, zarówno podstawowe, gimnazjalne jak i ponadgimnazjalne.

Drukuj

Kolejne wyróżnienie dla buskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Anna Syska Opublikowano: .

Przypominamy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju znalazło się w gronie 50 zwycięzców II Edycji Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu". Trwający od 25 marca 2014 r. Plebiscyt miał charakter ogólnopolski a uprawnionych do otrzymania nagrody było ponad 15 000 instytucji publicznych. W pierwszym etapie urzędy otrzymywały nominację. Mogli jej udzielić dziennikarze lokalni oraz mieszkańcy. W drugim etapie odbywało się głosowanie, które polegało na wysłaniu mail’a na daną instytucję. Wygrały te urzędy, które otrzymały najwięcej głosów. Zwycięzcy otrzymali zindywidualizowaną, szklaną statuetkę o wadze ponad 1 kilograma i prestiżowy certyfikat „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu". Plebiscyt zorganizowała Warszawska Grupa Doradców Public Relations pod patronatem medialnym Regioportal.pl.

foto1.jpgpismo_foto.jpg

 

Drukuj

„Wyprawki Szkolne 2014r.”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Danuta Sołtyk Opublikowano: .

IMGP5705Stowarzyszenie „Rodzina – Wspólna Troska” wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju zorganizowało akcję pt. „Wyprawki Szkolne 2014r.” Środki finansowe na ww. cel zostały pozyskane od lokalnych sponsorów z powiatu buskiego. W dniu 12 września 2014r. nastąpiło uroczyste przekazanie przyborów szkolnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie i Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach. Wyprawki szkolne zawierały najpotrzebniejsze materiały dla dzieci m.in. zeszyty, farby, bloki techniczne, kredki, bibułę itp.

Drukuj

Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”

Łukasz Drobek Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju po raz kolejny przyłącza się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. Akcja organizowana jest przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniach 3, 4 października br. w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, harcerze którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki

Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Zbiórkę żywności przeprowadzą wolontariusze szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych z Powiatu Buskiego. Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce podamy w późniejszym terminie. Zebrana żywność zostanie przekazana rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej z naszego powiatu. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce Żywności !

Drukuj

UDZIAŁ RODZIN WIELODZIETNYCH Z TERENU POWIATU BUSKIEGO W ZAWODACH SPORTOWYCH

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Twardy Opublikowano: .

IMGP5580W dniu 06 września 2014 w ramach realizacji projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji  pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż” miało miejsce spotkanie integracyjne rodzin wielodzietnych biorących udział w pilotażu. Odbyło się ono w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Michała” w Widuchowej. Oprócz rodzin wielodzietnych, wzięli w nim udział członkowie Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej, Lider Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę Pan Andrzej Smulczyński oraz organizatorzy – pracownicy Hali Sportowej w Busku-Zdroju.

Drukuj

Bezpłatne projekty „ABSOLWENT i RUCH IV”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju przekazuje informację dotyczącą bezpłatnych projektów „ABSOLWENT i RUCH IV” związanych z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji:

Drukuj

TRWAJĄ PRACE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZBOROWIE

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Aneta Chwalik Opublikowano: .

20140904 120359„Podniesienie jakości usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej w Zborowie, powiat buski, poprzez tworzenie lokali aktywizujących, pracowni terapii zajęciowych, pomieszczeń rehabilitacji leczniczej wraz z zakupem wyposażenia oraz podniesienie kwalifikacji personelu”.