adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik

Aktualności

Drukuj

Potrzebuję rodziców od zaraz

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: POW-Winiary Opublikowano: .

 

1-15938

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu kulinarnego na "Mini Przysmak" zorganizowanego przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę w ramach kampanii "Potrzebuję rodziców od zaraz". Jurorzy przyznali tym razem dwa pierwsze miejsca. Przypadły one drużynom z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Winiar i Pacanowa. Drugi stopień podium należał do Rodzinnego Domu Dziecka w Piekoszowie. Trzeciego wyróżnienia nie przyznano. - Cieszę się, że spotykamy się co rok w powiększonym gronie i za każdym razem zaskakujecie mnie swoją pomysłowością i zaangażowaniem. Takiego menu nie powstydziłaby się najlepsza restauracja - zwróciła się wojewoda do zebranych.

Drukuj

Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy -pilotaż”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Monika Lemańczyk Opublikowano: .

W ramach realizacji pilotażu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy -pilotaż” dla jednej z rodzin zakupiono i zamontowano pralkę automatyczną.Przez wiele lat rodzina była zmuszona prać ubrania ręcznie, nosząc wodę ze studni wiadrami. Było to bardzo uciążliwe, szczególnie w miesiącach zimowych. W związku z powyższym powzięto działania zmierzające do podniesienia standardu życia rodziny. W ramach zaoferowanego wsparcia została zakupiona pralka automatyczna  wraz z niezbędnymi elementami i przyłączami.

Drukuj

ZARZĄD POWIATU W BUSKU-ZDROJU OGŁASZA OTWARTY KONKURS

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: Aneta Chwalik Opublikowano: .

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju
Uchwałą Nr 1005/2014 z dnia 14 listopada 2014 roku w sprawie ogłasza otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji przez organizację pozarządowe i inne uprawnione podmioty, zadania z zakresu pomocy społecznej pod nazwą "Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla osób w podeszłym wieku". "Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla kobiet przewlekle  psychicznie chorych".Pobierz :


Uchwałą Nr 1005/2014 / Załącznik  do Uchwały 1005/2014 Zarządu Powiatu z dnia 14 listopada 2014r,Formularze do pobrania :

Załączniki do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
dnia 15 grudnia 2010 r. (Dz. U. z 2011r., Nr 6 poz. 25)
WZÓR OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

WZÓR UMOWY O WSPARCIE/POWIERZENIE REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO


WZÓR SPRAWOZDANIA (CZĘŚCIOWEGO/KOŃCOWEGO)


ZAPROSZENIE


Zaproszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do pracy w komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego w zakresie.

  • Działalność pomocy społecznejKarta zgłoszenia

 


 

 

Drukuj

ZARZĄD POWIATU W BUSKU-ZDROJU OGŁASZA OTWARTY KONKURS

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: Aneta Chwalik Opublikowano: .

 

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju

Uchwałą Nr 1006/2014 z dnia 14 listopada 2013 roku w sprawie ogłosza otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione  podmioty, zadania z zakresu wspierania rodziny  i systemu pieczy zastępczej pod nazwą: "Prowadzenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, całodobowej, socjalizacyjnej"Pobierz :


Uchwałą Nr 1006/2014 / Załącznik do Uchwały 1006/2014 Zarządu Powiatu z dnia 14 listopada 2014r,Formularze do pobrania :

Załączniki do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
dnia 15 grudnia 2010 r. (Dz. U. z 2011r., Nr 6 poz. 25)WZÓR OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

WZÓR UMOWY O WSPARCIE/POWIERZENIE REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO


WZÓR SPRAWOZDANIA (CZĘŚCIOWEGO/KOŃCOWEGO)


ZAPROSZENIE


Zaproszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do pracy w komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego w zakresie.


  •  Działalność wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczejKarta zgłoszenia


Drukuj

Mikołajkowy dar serca pracowników buskiego PCPR

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Anna Syska Opublikowano: .

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju w ramach akcji „W poszukiwaniu Mikołaja” przygotowali paczkę ze słodyczami dla dzieci z pieczy zastępczej Powiatu Zgorzeleckiego, która została w dniu dzisiejszym, tj. 14.11.2014 r. przesłana do PCPR w Zgorzelcu – organizatora akcji.

Drukuj

Innowacje bez granic

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .

ibgPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuję iż ukazał się nowy numer bezpłatnego magazynu (3/2014) „Innowacje bez granic”, w którym znaleźć można wiele informacji oraz opinii dotyczących spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko. W magazynie znajdziemy między innymi:

  • Wywiad z Barbarą Górką z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki”, realizującego projekt „Centrum Asystentury Społecznej (CAS) – model wsparcia zadań OPS/PCPR w aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych – „Otworzyć świat dla osób z niepełnosprawnością” - treść artykułu – hiperłącze;
  • Artykuł „Wspomóc aktywizację osób niepełnosprawnych” dotyczący asystentury osób z niepełnosprawnością jako jednej z propozycji wsparcia. Artykuł dotyczy realizacji projektu innowacyjnego „Trener aktywności” i „Zatrudnienie wspomagane” opracowanego przez Fundację z Polkowic. - treść artykułu – hiperłącze

    Ponadto osoby zainteresowane w siedzibie Centrum, Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko – Zdrój mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz magazynu.

Drukuj

Świąteczna Zbiórka Żywności”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Zięba Opublikowano: .

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem „Rodzina – Wspólna Troska” i Hufcem ZHP Busko – Zdrój po raz kolejny przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności. W dniach 28-29-30 listopada br. w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, harcerze którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki. Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce Żywności mającej na celu wsparcie najuboższych rodzin z terenu powiatu buskiego.

 

Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce podamy w późniejszym terminie.
Zapraszamy do udziału w Zbiórce!!!

Drukuj

„Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Paula Prasałek Opublikowano: .

DSC 2374Dnia 10 listopada 2014 roku Rodziny Wielodzietne zakwalifikowane do projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż” odbyły jednodniową wycieczkę integracyjną do Krakowa.  Wycieczkę profesjonalnie zorganizowało Biuro Usług Socjalnych i Turystycznych „Busferie” z Kielc.

Drukuj

Integracja nr 5/2014

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuję iż ukazał się nowy numer bezpłatnego magazynu dla niepełnosprawnych (nr 5/2014) „Integracja”, w którym znaleźć można wiele informacji oraz opinii dotyczących spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi między innymi:

 

  1. Karta parkingowa ważna dłużej - (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze);
  2. Porady wyborcze - „Idziemy na wyboru! – Nieobecni nie maja głosu” (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze);
  3. Badanie opinii publicznej „Polacy o karcie parkingowej” (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze)
  4. Odpowiedzi prawników na pytania i wątpliwości czytelników –„KRUS czy kto?” (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze)

    Ponadto osoby zainteresowane w siedzibie Centrum,
Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko – Zdrój
mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz magazynu.

Drukuj

XIX Wielka Gala Integracji

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .

W czwartek 6 listopada 2014 r. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju mieli zaszczyt uczestniczyć w XIX Wielkiej Gali Integracji, która odbyła się w warszawskiej Hali Arena Ursynów. Podczas Gali na scenie wystąpiły wybitne gwiazdy polskiej sceny muzycznej tj. Monika Kuszyńska, Dorota Osińska oraz bijący rekordy popularności zespół Enej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Ponadto podczas Gali nie zabrakło także znanych osób z świata Telewizji Polskiej m.in. prowadzących Galę - Maciej Orłoś, Beata Tadla, artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska oraz redaktor naczelny Piotr Pawłowski.