adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik

Aktualności

Drukuj

Zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem” 23-24 wrzesień 2016r.

Łukasz Drobek Opublikowano: .

http://www.pcpr.busko.pl/cms/cache/429x99__images_aktualnosci_2015_zz2015.jpg

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem „Rodzina – Wspólna Troska” po raz kolejny przyłącza się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. Wrześniowa akcja organizowana jest przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz firmę DANONE. W dniach 23, 24 września 2016r. w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki. Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Zbiórkę żywności przeprowadzą wolontariusze szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych z Powiatu Buskiego.

Zbiórka odbędzie się w sklepach:

 • PSS Społem „Zenit”, Plac Zwycięstwa 22, 28-100  Busko-Zdrój
 • PSS Społem „Lux”, ul. Poprzeczna 4, 28-100  Busko-Zdrój
 • Delikatesy „Centrum”,  os. Sikorskiego 9, 28-100 Busko-Zdrój
 • Biedronka, Al. Mickiewicza 14a, 28-100  Busko-Zdrój
 • Biedronka, ul. Nadole 2, 28-100  Busko-Zdrój
 • Delikatesy „Centrum”, ul.  Boh. Warszawy 59, 28-100 Busko-Zdrój
 • Stokrotka, ul. Partyzantów 1, 28-100  Busko-Zdrój
 • Kaufland, ul. Boh. Warszawy 114a, 28-100 Busko-Zdrój
 • Delikatesy „Orion”, ul. Rynek 22, 28-133  Pacanów
 • Delikatesy „Cezar”, ul. Szkolna 1, 28-133 Pacanów
 • Sklep „Na kozim Rogu”, ul. Rynek, 28-133 Pacanów
 • Delikatesy „Centrum”, ul. 1-go Maja 4,28-131 Solec-Zdrój
 • Sklep GROSZEK , ul. 1-go Maja 8, 28-131 Solec-Zdrój
 • Delikatesy „Centrum”, Wiślica, ul. Rynek 34, 28-160 Wiślica
 • Market „DINO” w Wiślicy
 • Market „DINO” w Pacanowie
 • Market „DINO” w Siesławicach

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce Żywności mającej na celu wsparcie najuboższych rodzin z terenu powiatu buskiego.

 

Drukuj

Konkurs LODOŁAMACZE

Łukasz Drobek Opublikowano: .

lofolamacze

lodolamacz13Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju już po raz trzeci zostało laureatem prestiżowej nagrody konkursu LODOŁAMACZE. Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki dla osób niepełnosprawnych, przełamujących stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem niepełnosprawnych, stwarzając im szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym.

Drukuj

VIII Świętokrzyskie Piesze Spotkania Integracyjne osób chorych psychicznie, zaburzonych i niepełnosprawnych /Strawczyn-Hucisko-Oblęgorek/

Łukasz Drobek Opublikowano: .

IMG 9469W dniu 09 września 2016 r. odbyły się VIII Świętokrzyskie Piesze Spotkania Integracyjne osób chorych psychicznie, zaburzonych i niepełnosprawnych /Strawczyn-Hucisko-Oblęgorek/  Organizatorami rajdu było po raz kolejny Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie oraz Dom Pomocy Społecznej w Gnojnie. Organizacja rajdu sfinansowana została ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. 

Drukuj

Wizyta studyjna w Powiatowym Centrum Pomoc Rodzinie w Busku-Zdroju

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN5520W dniu 9 września 2016 roku w siedzibie Centrum odbyła się wizyta studyjna słuchaczy „Szkolenia specjalistycznego z zakresu organizacji pomocy społecznej” organizowanego przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach - Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju.

Drukuj

UWAGA STUDENCI !!!

Łukasz Drobek Opublikowano: .

 

aktywny-samorzadPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuje, że od dnia 12 września 2016 roku przyjmuje wnioski na semestr zimowy w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski można składać w siedzibie Centrum w pokoju nr 8 lub drogą pocztową na adres Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko-Zdrój do dnia 10 października 2016 roku. W przypadku przesyłki liczy się data stępla pocztowego.

pdfPobierz Wniosek

Pobierz Oświadczenie

Drukuj

Zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem” 23-24 wrzesień 2016r.

Łukasz Drobek Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem „Rodzina – Wspólna Troska” po raz kolejny przyłącza się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. Wrześniowa akcja organizowana jest przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz firmę DANONE. W dniach 23, 24 września 2016r.  w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności.  W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki. Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Zbiórkę żywności przeprowadzą wolontariusze szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych z Powiatu Buskiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce Żywności mającej na celu wsparcie najuboższych rodzin z terenu powiatu buskiego. Wykaz sklepów, w których będzie prowadzona Zbiórka podamy w najbliższych dniach.

Drukuj

Warsztaty dla wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN5499W dniu 30.08.2016 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju zorganizowało warsztaty dla wychowanków  rodzinnej pieczy zastępczej.  Spotkanie  prowadził Psycholog Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju – Dorota Kowalczyk. Tematem przewodnim warsztatów było :

Drukuj

Dożynki Powiatowo – Gminne w Solcu - Zdroju

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN5385Dnia 28 sierpnia 2016 roku w Solcu - Zdroju odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki na Stadionie Sportowym, w których uczestniczyło również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku–Zdroju. Obchody rozpoczęły się o godzinie 14.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele św. Mikołaja w Solcu - Zdroju. Po mszy korowód dożynkowy – prowadzony przez bryczki i zaprzęgi z wieńcami - udał się na stadion sportowy, gdzie odśpiewano hymn i rotę.  Dożynkom przewodniczyli Starosta Buski, pan Jerzy Kolarz i Wójt Gminy Solec - Zdrój pan Adam Pałys.

Drukuj

Plebiscyt „Świętokrzyski Anioł Dobroci” - 2016r.

Łukasz Drobek Opublikowano: .

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny zaprasza do zgłaszania kandydatów do plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu, Statuetką „Świętokrzyskiego Anioła Dobroci” samorząd Województwa Świętokrzyskiego pragnie uhonorować tych, którzy swym dobrem, miłością wspierają i niosą pomoc tym, którzy znaleźli się na zakręcie swojego życia, stracili ,motywację i wiarę do zmian, a więc znajdują się w trudnej sytuacji, której własnym siłami nie są w stanie pokonać. Kandydatów do nagrody można zgłaszać do dnia 6 września 2016 roku – decyduje data stempla pocztowego – w dwóch kategoriach:

 • indywidualnej – przeznaczonej dla osób, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej,
 • grupowej – dla jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych prowadzących działalność pomocową i wspierającą, realizujących innowacyjne działania.

Zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, który jednocześnie podejmie decyzję o przyznaniu statuetki oraz nagród i wyróżnień. Druk formularza zgłoszeniowego i Regulamin Plebiscytu znajduje się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – www.sejmik.kielce.pl Kontakt telefoniczny – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w UMWŚ - 41 342 14 02

 

Pobierz PDF

Drukuj

10 Dożynki Parafialne w Świniarach

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN5313 W dniu 21 sierpnia 2016 roku w Świniarach odbyły się Parafialne Dożynki w Świniarach, uczestniczyło w nich wiele instytucji z powiatu buskiego w tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju. Obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świniarach pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Sławomira Grabca, który wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Buskiego, Panem Andrzejem Gądkiem członkiem parafii Świniary był Gospodarzem uroczystości. Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł na plac przy Mini Markecie „Babiarz”, przy którym corocznie odbywają się dożynki Parafialne. Obecność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju miała na celu promocję usług, jakie Centrum oferuje społeczności lokalnej, promocję idei rodzicielstwa zastępczego.