adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik
Drukuj

Kondolencje

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazał do publikacji: PCPR Opublikowano: .

Drukuj

Spotkanie Członków Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę oraz Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej

wpisany przez: Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Wioleta Nieznalska Opublikowano: .

Dnia 30.07.2014 r. odbyło się kolejne spotkanie Członków Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę oraz Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej, którzy realizują projekt „Schematom STOP! Wspólne  działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż”. W/w spotkanie poprzedzone było wizytą w Centrum dla Rodzin, podczas której Członkowie PZKW mogli porozmawiać z dziećmi z rodzin wielodzietnych zakwalifikowanych do pilotażu oraz zobaczyć nowo zakupiony z budżetu projektu sprzęt, (gry edukacyjne, huśtawki, telewizor itp.).

Drukuj

Wolontariat

wpisany przez: Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Terese Leszczyńska Opublikowano: .

Dlaczego pojechałam na kolonie? Czy kolonia spełniła moje oczekiwania?
Jak wiadomo kolonie zuchowe organizowane przez Druhnę Teresę Leszczyńską odbywają się już od bardzo dawna. Jednak wyjazd do Głuchołaz był moim pierwszym doświadczeniem związanym z koloniami zuchowymi. Nigdy nie miałam okazji wyjeżdżać na zorganizowane wyjazdy wakacyjne z dziećmi jako wolontariuszka. Moja przygoda i praca  w ZHP miała swój początek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, kiedy  to przystąpiłam do projektu „Nowy Zawód Nowy Start”. Zapragnęłam wzbogacić swoje życie poprzez pomoc drugiemu człowiekowi. Jak się wkrótce okazało praca w projekcie sprawiła mi dużo radości i satysfakcji.

Drukuj

Bezpłatne badania kwalifikacyjne dzieci

wpisany przez: Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Wioleta Nieznalska Opublikowano: .

Dnia 29.07.2014r. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku –Zdroju odbyły się bezpłatne badania kwalifikacyjne dzieci na wyjazd  kolonijny w ramach programu „Zielone Płuca – profilaktyka prozdrowotna dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości środowiska” organizowanego przez Hufiec ZHP Łask przy współpracy z Hufcem ZHP Busko – Zdrój. Dzieci zostały przebadane przez dr Elżbietę Prędką – specjalistę chorób płuc. W wyjeździe kolonijnym udział weźmie między innymi 12 dzieci z rodzin wielodzietnych zakwalifikowanych do projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż”.

Drukuj

Informacja

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuję iż ukazał się nowy numer bezpłatnego magazynu dla niepełnosprawnych (nr 2/2014) „Integracja”, w którym znaleźć można wiele informacji oraz opinii dotyczących spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi między innymi:

 


- rozmowę z Prezesem PFRON Panią Teresą Hernik o przyszłości Funduszu (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze)


- artykuł „Nowa karta parkingowa” – bądź na bieżąco – kto, kiedy, gdzie i w jaki sposób można starać się o nowy dokument (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze)


- artykuł dotyczący karty parkingowej „Koniec i początek” – zmiany w prawie komentowane burzliwie m.in. przez internautów (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze)


- artykuł po protestach rodziców dzieci niepełnosprawnych „Cdn.” – rodzice i opiekunowie czekają na efekty tzw. okrągłego stołu - (treść artykułu znaleźć można w zakładce Niepełnosprawni – hiperłącze)

 

Ponadto osoby zainteresowane w siedzibie Centrum, Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko – Zdrój mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz magazynu.

Drukuj

Integracja

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazał do publikacji: PCPR Opublikowano: .

Ruszył nowy serwis integracji – pod starym, dobrze znanym adresem www.integracja.org. Nowe treści i atrakcyjny wygląd –to jego niewątpliwy atut. Co jednak najważniejsze, serwis będzie dostępny i przyjazny dla wszystkich

 

Źródło: Integracja

Drukuj

Warsztaty z Carvingu, Decupagu oraz Florystyki rozpoczęte!

wpisany przez: Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Wioleta Nieznalska Opublikowano: .

W dniu 23 lipca 2014r. matki z rodzin wielodzietnych zakwalifikowanych do projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż” rozpoczęły warsztaty zakresu ozdabiania domu oraz dbania o estetykę wnętrza. W ramach zajęć uczestniczki poznają elementy florystyki, carvingu oraz decupagu. Warsztaty odbywają się w dniach 23, 25, 30 oraz 31 lipiec 2014r.