adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik

Aktualności

Drukuj

Świąteczna Zbiórka Żywności

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: Agnieszka Kucięba Opublikowano: .

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem „Rodzina – Wspólna Troska” i Hufcem ZHP Busko – Zdrój po raz kolejny przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności. W dniach 28-29-30 listopada br. w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, harcerze którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki. Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce
Żywności mającej na celu wsparcie najuboższych rodzin
z terenu powiatu buskiego.

 Zbiórka odbędzie się w sklepach:

 • PSS Społem „Zenit”, Plac Zwycięstwa 22, 28-100  Busko-Zdrój
 • PSS Społem „Lux”, ul. Poprzeczna 4, 28-100  Busko-Zdrój
 • Delikatesy „Centrum”,  os. Sikorskiego 9, 28-100 Busko-Zdrój
 • Biedronka, Al. Mickiewicza 14a, 28-100  Busko-Zdrój
 • Biedronka, ul. Nadole 2, 28-100  Busko-Zdrój
 • Delikatesy „Centrum”, ul.  Boh. Warszawy 59, 28-100 Busko-Zdrój
 • Stokrotka, ul. Partyzantów 1, 28-100  Busko-Zdrój
 • Kaufland, ul. Boh. Warszawy 114a, 28-100 Busko-Zdrój
 • Sklep spożywczy „Groszek”, ul. Rynek 17, 28-133 Pacanów
 • Delikatesy „Orion”, ul. Rynek 22, 28-133  Pacanów
 • Delikatesy „Cezar”, ul. Szkolna 1, 28-133 Pacanów
 • Delikatesy „Centrum”, ul. 1-go Maja 4,28-131 Solec-Zdrój
 • Delikatesy „Cezar”, ul. 1-go Maja 8, 28-131 Solec-Zdrój
 • Sklep spożywczy „AVITA”, ul. 3-go Maja 20, 28-130 Stopnica
 • Sklep spożywczy „Groszek”, ul. Piłsudskiego 33, 28-130 Stopnica
 • Delikatesy „Centrum”, Wiślica, ul. Rynek 34, 28-160 Wiślica
 • Lidl, Wojska Polskiego 33a, Busko-Zdrój

Zbiórkę żywności przeprowadzą wolontariusze szkół gimnazjalnych
  i ponadgimnazjalnych z Powiatu Buskiego.

Drukuj

Jabłka dla rodzin z Powiatu Buskiego

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: PCPR Opublikowano: .

IMGP8119Stowarzyszenie „Rodzina - Wspólna Troska” wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w dniu 26.11.2014 r. pozyskało nieodpłatnie 1200 kg jabłek ze Stowarzyszenia Miłośników Gminy Pacanów  w ramach programu „EMBARGO”. Jabłka zostaną rozdysponowane rodzinom potrzebującym jak również  wielodzietnym z terenu powiatu buskiego. Przekazujemy słowa podziękowania Panu Ryszardowi Kucemba z Pacanowa za bezpłatne udostępnienie środka transportu.

IMGP8122.JPGIMGP8119.JPGIMGP8130.JPG

Drukuj

Dzień Pracownika Socjalnego

Łukasz Drobek Opublikowano: .

IMGP7906W dniu 24 listopada 2014r. Powiatowe Koło Polskiego Towarzystwa Pracowników Socjalnych, któremu przewodniczy Pan Andrzej Smulczyński, wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju  zorganizowali w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Jak co rokuIMGP7906 uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji pracowników socjalnych i służb społecznych odprawiona w Kościele Św. Anny w Parku Zdrojowym przez  Księdza Kanonika Dziekana Proboszcza Parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju – Marka Podymy.Uroczystość odbyła się pod patronatem Starosty Buskiego IMGP7906Jerzego Kolarza. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego swoją obecnością zaszczycili nas: Jadwiga Irla – Dyrektor Kieleckiego oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, Barbara Jakacka – Green – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Urzędzie IMGP7906Marszałkowskim, Starosta Buski Jerzy Kolarz, V-ce Starosta Stanisław Klimczak, V-ce Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Henryk Radosz,  Radni Powiatu, a także Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z powiatu Buskiego. Po raz kolejny z inicjatywy PCPR w Busku-Zdroju zostały wręczone przez Przewodniczącego Kapituły Andrzeja GądkaZłote Serca Dobroci” i „Serca Dobroci”.

Drukuj

Dzień Pracownika Socjalnego w Pałacu Prezydenckim

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: PCPR Opublikowano: .

IMG 5959Dzień Pracownika Socjalnego to corocznie obchodzone święto pracowników pomocy społecznej. Tegoroczny Dzień Pracownika Socjalnego przypada w roku szczególnym, bo w roku 25-lecia pomocy społecznej w wolnej Polsce. Dwadzieścia pięć lat temu, gdy dokonywały się zmiany ustrojowe, utworzono też odrębny system pomocy społecznej. Uroczystość związana z jego tegorocznymi obchodami odbyła się w Pałacu Prezydenckim, w dniu 21 listopada 2014 r. W uroczystości uczestniczyli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, minister w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Irena Wóycicka, doradca prezydenta Joanna Staręga-Piasek, a także Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, parlamentarzyści i przedstawiciele organizacji rządowych i samorządowych. W gronie zaproszonych reprezentantów pomocy społecznej znalazł się też Andrzej Smulczyński - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, Członek Rady Pomocy Społecznej, Przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”.

Drukuj

Potrzebuję rodziców od zaraz

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: POW-Winiary Opublikowano: .

 

1-15938

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu kulinarnego na "Mini Przysmak" zorganizowanego przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę w ramach kampanii "Potrzebuję rodziców od zaraz". Jurorzy przyznali tym razem dwa pierwsze miejsca. Przypadły one drużynom z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Winiar i Pacanowa. Drugi stopień podium należał do Rodzinnego Domu Dziecka w Piekoszowie. Trzeciego wyróżnienia nie przyznano. - Cieszę się, że spotykamy się co rok w powiększonym gronie i za każdym razem zaskakujecie mnie swoją pomysłowością i zaangażowaniem. Takiego menu nie powstydziłaby się najlepsza restauracja - zwróciła się wojewoda do zebranych.

Drukuj

Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy -pilotaż”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Monika Lemańczyk Opublikowano: .

W ramach realizacji pilotażu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy -pilotaż” dla jednej z rodzin zakupiono i zamontowano pralkę automatyczną.Przez wiele lat rodzina była zmuszona prać ubrania ręcznie, nosząc wodę ze studni wiadrami. Było to bardzo uciążliwe, szczególnie w miesiącach zimowych. W związku z powyższym powzięto działania zmierzające do podniesienia standardu życia rodziny. W ramach zaoferowanego wsparcia została zakupiona pralka automatyczna  wraz z niezbędnymi elementami i przyłączami.

Drukuj

ZARZĄD POWIATU W BUSKU-ZDROJU OGŁASZA OTWARTY KONKURS

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: Aneta Chwalik Opublikowano: .

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju
Uchwałą Nr 1005/2014 z dnia 14 listopada 2014 roku w sprawie ogłasza otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji przez organizację pozarządowe i inne uprawnione podmioty, zadania z zakresu pomocy społecznej pod nazwą "Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla osób w podeszłym wieku". "Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla kobiet przewlekle  psychicznie chorych".Pobierz :


Uchwałą Nr 1005/2014 / Załącznik  do Uchwały 1005/2014 Zarządu Powiatu z dnia 14 listopada 2014r,Formularze do pobrania :

Załączniki do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
dnia 15 grudnia 2010 r. (Dz. U. z 2011r., Nr 6 poz. 25)
WZÓR OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

WZÓR UMOWY O WSPARCIE/POWIERZENIE REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO


WZÓR SPRAWOZDANIA (CZĘŚCIOWEGO/KOŃCOWEGO)


ZAPROSZENIE


Zaproszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do pracy w komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego w zakresie.

 • Działalność pomocy społecznejKarta zgłoszenia

 


 

 

Drukuj

ZARZĄD POWIATU W BUSKU-ZDROJU OGŁASZA OTWARTY KONKURS

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: Aneta Chwalik Opublikowano: .

 

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju

Uchwałą Nr 1006/2014 z dnia 14 listopada 2013 roku w sprawie ogłosza otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione  podmioty, zadania z zakresu wspierania rodziny  i systemu pieczy zastępczej pod nazwą: "Prowadzenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, całodobowej, socjalizacyjnej"Pobierz :


Uchwałą Nr 1006/2014 / Załącznik do Uchwały 1006/2014 Zarządu Powiatu z dnia 14 listopada 2014r,Formularze do pobrania :

Załączniki do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
dnia 15 grudnia 2010 r. (Dz. U. z 2011r., Nr 6 poz. 25)WZÓR OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

WZÓR UMOWY O WSPARCIE/POWIERZENIE REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO


WZÓR SPRAWOZDANIA (CZĘŚCIOWEGO/KOŃCOWEGO)


ZAPROSZENIE


Zaproszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do pracy w komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego w zakresie.


 •  Działalność wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczejKarta zgłoszenia


Drukuj

Mikołajkowy dar serca pracowników buskiego PCPR

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Anna Syska Opublikowano: .

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju w ramach akcji „W poszukiwaniu Mikołaja” przygotowali paczkę ze słodyczami dla dzieci z pieczy zastępczej Powiatu Zgorzeleckiego, która została w dniu dzisiejszym, tj. 14.11.2014 r. przesłana do PCPR w Zgorzelcu – organizatora akcji.

Drukuj

Innowacje bez granic

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .

ibgPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuję iż ukazał się nowy numer bezpłatnego magazynu (3/2014) „Innowacje bez granic”, w którym znaleźć można wiele informacji oraz opinii dotyczących spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko. W magazynie znajdziemy między innymi:

 • Wywiad z Barbarą Górką z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki”, realizującego projekt „Centrum Asystentury Społecznej (CAS) – model wsparcia zadań OPS/PCPR w aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych – „Otworzyć świat dla osób z niepełnosprawnością” - treść artykułu – hiperłącze;
 • Artykuł „Wspomóc aktywizację osób niepełnosprawnych” dotyczący asystentury osób z niepełnosprawnością jako jednej z propozycji wsparcia. Artykuł dotyczy realizacji projektu innowacyjnego „Trener aktywności” i „Zatrudnienie wspomagane” opracowanego przez Fundację z Polkowic. - treść artykułu – hiperłącze

    Ponadto osoby zainteresowane w siedzibie Centrum, Al. Mickiewicza 27, 28-100 Busko – Zdrój mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz magazynu.

Drukuj

Świąteczna Zbiórka Żywności”

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Zięba Opublikowano: .

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem „Rodzina – Wspólna Troska” i Hufcem ZHP Busko – Zdrój po raz kolejny przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności. W dniach 28-29-30 listopada br. w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, harcerze którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki. Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce Żywności mającej na celu wsparcie najuboższych rodzin z terenu powiatu buskiego.

 

Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce podamy w późniejszym terminie.
Zapraszamy do udziału w Zbiórce!!!