adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik
Drukuj

Zajęcia z pedagogiem dla dzieci objętych pilotażem Schematom STOP! w Centrum dla Rodzin

Wpisany przez: Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Wioleta Nieznalska Opublikowano: .

W ramach współpracy międzyinstytucjonalnej  Pani Aga Iwan  - pedagog,  członek Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę w dniu 22 lipca 2014r. przeprowadziła w Centrum Dla Rodzin zajęcia dla dzieci objętych pilotażem. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Dla najmłodszych przeprowadzono zajęcia nt. „Co to jest przyjaźń”.

Drukuj

Wizyta dzieci z Centrum dla Rodzin w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Paula Prasałek Opublikowano: .

Powiatowe  Centrum  Pomocy  Rodzinie  w  Busku  Zdroju w  związku z realizacją pilotażu pod nazwą  „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż”  w dniu 22 lipca 2014 r w ramach  Centrum dla Rodzin zorganizowało spotkanie edukacyjne  w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju. Edukacja najmłodszych pokoleń to duża praca, w którą w ramach prowadzonego pilotażu  i współpracy międzyinstytucjonalnej pragniemy się zaangażować.

Drukuj

Wizyta dzieci z Centrum dla Rodzin w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Paula Prasałek Opublikowano: .

W ramach działań Centrum dla Rodzin przy współpracy z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju oraz akcji „BEZPIECZNE WAKACJE 2014” dnia 21 lipca 2014 r. odbyła się wizyta dzieci z Centrum dla Rodzin w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Spotkanie pozwoliło dzieciom pozyskać niezbędne informacje odnośnie zachowania bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy, wypadku oraz bezpiecznego korzystania w okresie wakacyjnym z kąpielisk.

Drukuj

Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnojnie

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: PCPR Busko - Zdrój Opublikowano: .

Samochód marki renault dla WTZ w GnojnieDziś, tj. 21.07.2014 r., Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnojnie otrzymały nowy samochód marki renault do przewozu osób. W nowym aucie znajduje się 16 miejsc oraz jedno miejsce dla kierowcy. Jest to bardzo nowoczesny samochód z klimatyzacją i wszystkimi walorami usprawniającymi podróżowanie osób niepełnosprawnych.

Drukuj

„Rower dla niepełnosprawnego” Fundacja Eco Textil

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Wójcik Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju informuje, iż od października 2013 r. Fundacja Eco Textil  niesie pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w ograniczeniu skutków ich niepełnosprawności poprzez pomoc w zakupie rowerów trójkołowych. Fundacja wspiera zarówno osoby indywidualne jak i szkoły specjalne, ośrodki dla niepełnosprawnych oraz inne placówki.

Drukuj

„CENTRUM DLA RODZIN” Uczestnikiem Bajkowego Tygodnia w BSCK

Wpisany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Paula Prasałek Opublikowano: .

W ramach realizacji projektu "Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż" w dniu 14.07.2014 r. dzieci z rodzin wielodzietnych korzystające z opieki w "Centrum dla Rodzin" wzięły udział w  wydarzeniu „ Bajki Naszych Dziadków” organizowanym przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku –Zdroju.

Drukuj

Rozpoczął się kurs zawodowy pn. „Technolog robót wykończeniowych w budownictwie”

wpisany przez: Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Wioleta Nieznalska Opublikowano: .

SDC15869W ramach realizacji pilotażu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy  - pilotaż” w dniu 14.07.2014r. rozpoczął się kurs zawodowy „Technolog robót wykończeniowych w budownictwie”. Czterech mężczyzn z rodzin wielodzietnych zakwalifikowanych do pilotażu zdobędzie wiedzę z zakresu technologii robót wykończeniowych,  rysunku budowlanego oraz przygotowywania dokumentacji budowlanej.