adres pcpr  pcpr godz  pcpr zik

ZIK-POMOC PRAWNA
Wolne miejsca w DPS
Nie zamykaj Oczu
Telefon Zaufania

Aktualności

Drukuj

Festyn Rodzinny „Nie Ma Jak Rodzina”

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Zięba Opublikowano: .

Festyn7031 maja 2019 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju już po raz  trzynasty zorganizowało w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego Festyn Rodzinny „Nie Ma Jak Rodzina” promujący rodzicielstwo zastępcze. Patronat Honorowy nad imprezą objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek, Starosta Buski Jerzy Kolarz. Patronat medialny nad Festynem objął Tygodnik Ponidzia, Portal Regionalny Busko.com.pl oraz TV Ponidzie.

 

Przewodniczący Rady Powiatu Buskiego Andrzej Gądek, Starosta Buski Jerzy Kolarz oraz V-ce Starosta Buski Stanisław Klimczak dokonali uroczystego otwarcia Festynu. Swoją obecnością zaszczycił nas również Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku – Zdroju Robert Burchan, który na ręce prowadzących przekazał cukierki dla wszystkich dzieci.


Imprezę poprowadzili Justyna Zięba z PCPR oraz Rafał Jędrzejczyk aktor Starego Teatru i Piwnicy Pod Baranami z Krakowa. Prowadzący powitali zaproszonych gości, znaczną ilość dzieci z rodzicami, rodziny zastępcze jak zawsze świetnie prezentujące się zastępy zuchów i harcerzy oraz gości buskich uzdrowisk.

Nie zabrakło jak zawsze zuchów i harcerzy na czele z Komendantką Hufca Teresą Leszczyńską oraz jej zastępcą Adamem Gadawskim.

Podczas Festynu wystąpiły: Mażoretki – Zespół RYTM ze Skalbmierza, dzieci i młodzież ze Studia Tańca i Ruchu Scenicznego MIMESIS z Buska – Zdroju Huberta Stachury, jak również niezastąpiona Orkiestra Dęta Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka ze Staszowa.

Czynny udział w Festynie brały również jednostki i instytucje, które zaprezentowały swoje stoiska min.  Domy Pomocy Społecznej ze Zborowa, Słupi i Gnojna, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim i Gnojnie, Zakład Doskonalenia Zawodowego z Buska-Zdroju, Zespół Opieki Zdrowotnej z Buska – Zdroju.

Należy zaznaczyć,  iż podczas festynu został rozstrzygnięty „Konkurs Podajmy Dłoń Rodzinie”.Konkurs plastyczny skierowany był dla dzieci w wieku szkolnym – uczęszczających do szkół podstawowych z terenu powiatu buskiego. W konkursie mogli wziąć udział także wychowankowie z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzin zastępczych.

Wyróżnienia otrzymali :

Albert Sikora,

Maksymilian Maj.

Nagrody główne otrzymali:

III miejsce : Kacper i Sebastian Niżnik,

II miejsce: Lena Wawrzyk,

I miejsce: Kacper Czarnecki

Podczas Festynu Rodzinnego odbyła się także zbiórka pieniędzy na pilną operację wady serca małego Sebastiana z Buska – Zdroju u prof. Hanleya w USA.

 

Tradycją stało się, iż podczas Festynu Rodzinnego po raz szósty odbył się Bieg Rodzinny „Zielony kilometr”, którego celem było rozpowszechnianie idei biegania jako najlepszej formy aktywnego wypoczynku oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród rodzin. Zadanie to zrealizowało Stowarzyszenie „Rodzina – Wspólna Troska” w ramach środków pozyskanych z Powiatu Buskiego. Najszybciej biegającą rodziną w powiecie buskim okazała się rodzina Gałków z Piestrzca.


W trakcie Festynu dzieci mogły bezpłatnie korzystać z mobilnego placu zabaw, malowania twarzy, włosów. Aby uwiecznić miło spędzony dzień można było zrobić zdjęcie w fotobudce. Dużą atrakcją dla najmniejszych okazała się duża, chodząca maskotka królika Bugs’a. Podczas Festynu po raz pierwszy występ zaprezentował iluzjonista, który starał się zachęcać do udziału w programie gości biorących udział w Festynie.

Każdy, kto przyszedł na imprezę mógł poszerzyć swoją wiedzę z obszaru bezpieczeństwa, którą przekazywali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju. Mundurowi prezentowali najmłodszym uczestnikom Festynu radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci mogły założyć elementy umundurowania policyjnego oraz wyposażenia służącego do zabezpieczenia imprez masowych, jak również miały okazję oznakować swoje rowery.

Podobnie buscy strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zachęcali do przymierzenia czerwonego kasku, obejrzenia od środka samochodu bojowego oraz prezentowali sprzęt strażacki. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, jak również dorosłych cieszył się quad strażacki.

Pracownice Zespołu Opieki Zdrowotnej z Buska – Zdroju
bezpłatnie wykonywały testy w kierunku badania przeciwciał na wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Jak co roku Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie podziękował za trud włożony w wychowanie przyjętych do rodzin zastępczych dzieci – Państwu Iwonie i Piotrowi Prasałkom.

Dla wszystkich wytrwałych uczestników Festynu w godzinach popołudniowych podano gorący posiłek – bigos.

Festyn Rodzinny „ Nie Ma Jak Rodzina” zgromadził ogromną publiczność bo ponad 500 osób.

Gwiazdą Festynu Rodzinnego był występ - Andrzeja Grabowskiego - wybitnego polskiego aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego, który od lat bawi publiczność na ekranach i co jest godne podziwu potrafi stworzyć w sposób wielce wiarygodny postaci zarówno komediowe jak i dramatycznie poważne.


Podczas Festynu można było przekazać swoje marzenia, które na zakończenie zostały przesłane przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzeja Smulczyńskiego oraz Pana Andrzeja Grabowskiego... - do nieba! Mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią. 

 Podziękowania pragniemy skierować do współorganizatorów, a zarazem sponsorów Festynu: 

 • Buskiego Samorządowego Centrum Kultury
 • Uzdrowiska  Busko – Zdrój S.A.
 • Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach /o Busko-Zdrój
 • Zakładu Metalowo- Kotlarskiego SAS z Buska - Zdroju
 • Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdrój
 • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju,
 • Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju
 • Banku Spółdzielczego w Busku – Zdroju
 • Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka ze Staszowa.
 • Klubowi Sportowemu „Słoneczko” z Buska - Zdroju
 • Związkowi Harcerstwa Polskiego Hufiec Busko – Zdrój
 • Grupie Polskich  Składów Budowlanych z Wełcza
 • Sklep budowlany Mrówka w Busku - Zdroju


  Festyn44.JPGFestyn35.JPGFestyn2.JPGFestyn1.JPGFestyn3.JPGFestyn4.JPGFestyn5.JPGFestyn6.JPGFestyn7.JPGFestyn8.JPGFestyn9.JPGFestyn10.JPGFestyn11.JPGFestyn12.JPGFestyn13.JPGFestyn14.JPGFestyn15.JPGFestyn16.JPGFestyn17.JPGFestyn18.JPGFestyn19.JPGFestyn20.JPGFestyn21.JPGFestyn22.JPGFestyn23.JPGFestyn24.JPGFestyn25.JPGFestyn26.JPGFestyn27.JPGFestyn28.JPGFestyn29.JPGFestyn30.JPGFestyn31.JPGFestyn32.JPGFestyn33.JPGFestyn34.JPGFestyn36.JPGFestyn37.JPGFestyn38.JPGFestyn39.JPGFestyn40.JPGFestyn41.JPGFestyn42.JPGFestyn43.JPGFestyn45.JPGFestyn46.JPGFestyn47.JPGFestyn48.JPGFestyn49.JPGFestyn50.JPGFestyn51.JPGFestyn52.JPGFestyn53.JPGFestyn54.JPGFestyn55.JPGFestyn56.JPGFestyn57.JPGFestyn58.JPGFestyn59.JPGFestyn60.JPGFestyn61.JPGFestyn62.JPGFestyn63.JPGFestyn64.JPGFestyn65.JPGFestyn66.JPGFestyn67.JPGFestyn68.JPGFestyn69.JPGFestyn70.JPGFestyn71.JPGFestyn72.JPGFestyn73.JPGFestyn74.JPGFestyn75.JPGFestyn76.JPGFestyn77.JPGFestyn78.JPGFestyn79.JPGFestyn80.JPGFestyn81.JPGFestyn82.JPGFestyn83.JPGFestyn84.JPGFestyn85.JPGFestyn86.JPGFestyn87.JPGFestyn88.JPGFestyn89.JPGFestyn90.JPG