Pomoc Psychologiczna
POMOC PSYCHOLOGICZNA
Każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej.
Sięgnij po pomocną dłoń...
Jeśli:
- jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy,
- Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem/narkotykami,
- trudno jest Ci poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby,
- niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka,
- doświadczasz choroby, z którą sobie nie radzisz,
- niepokoi Cię to, co dzieje się w Twoim związku/ małżeństwie/ rodzinie,
- borykasz się z problemami życiowymi i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić,
- utraciłeś sens życia...
PRZYJDŹ DO NAS,
WSPÓLNIE POSZUKAMY ROZWIĄZANIA!
W Ośrodku Interwencji Kryzysowej pracuje trzech psychologów, którzy udzielają pomocy psychologicznej m.in. w takich problemach, jak:
- PRZEMOC W RODZINIE...(czytaj dalej)
- PROBLEMY RODZINNE I MAŁŻEŃSKIE...(czytaj dalej)
- PROBLEMY WYCHOWAWCZE...(czytaj dalej)
- KRYZYSY I TRUDNE SYTUACJE ŻYCIOWE...(czytaj dalej)
…i innych problemach psychospołecznych. Stosownie do potrzeb i zgłaszanego problemu kierujemy także do innych ośrodków pomocowych oraz współpracujemy z różnymi instytucjami celu rozwiązania problemów klienta.
WSPÓŁPRACA INSTYTUCJONALNA
W celu skuteczniejszego wsparcia współpracujemy z władzami samorządowymi powiatu, oświatą, służbami specjalnymi oraz różnymi placówkami pomocy w celu kompleksowej pomocy społecznej dla mieszkańców powiatu buskiego.
Współpracujemy z:
- Komendą Powiatową Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego (przeprowadzane są interwencje środowiskowe), profilaktyki przestępczości i przeciwdziałania przemocy (organizacja różnych wykładów i warsztatów).
- Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju celem udzielania bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej dla osób będących w kryzysie.
- Sądem Rejonowym – na potrzeby sądu udostępniamy „Przyjazny Pokój”, w którym odbywają się mediacje sądowe oraz przesłuchania sądowe dzieci.
- Szkołami powiatu buskiego, w których przeprowadzane są na różne okazje pogadanki i prelekcje dla uczniów.
- Jednostkami pomocy społecznej w zakresie kompleksowej pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych z terenu powiatu oraz organizacji szkoleń kadr pomocy społecznej z terenu powiatu.
- Placówkami opiekuńczo-wychowawczymi w kwestiach dotyczących procedury umieszczania dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo oraz możliwością skorzystania z miejsc noclegowych, dających schronienie dla matek z dziećmi, znajdującymi się w sytuacjach kryzysowych.