adres pcpr-1  pcpr godz  pcpr zik


ZIK-POMOC PRAWNA
Wolne miejsca w DPS
Nie zamykaj Oczu
Telefon Zaufania

Aktualności

Drukuj

10 Dożynki Parafialne w Świniarach

Łukasz Drobek Opublikowano: .

DSCN5313 W dniu 21 sierpnia 2016 roku w Świniarach odbyły się Parafialne Dożynki w Świniarach, uczestniczyło w nich wiele instytucji z powiatu buskiego w tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju. Obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świniarach pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Sławomira Grabca, który wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Buskiego, Panem Andrzejem Gądkiem członkiem parafii Świniary był Gospodarzem uroczystości. Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł na plac przy Mini Markecie „Babiarz”, przy którym corocznie odbywają się dożynki Parafialne. Obecność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju miała na celu promocję usług, jakie Centrum oferuje społeczności lokalnej, promocję idei rodzicielstwa zastępczego.

Udzielano informacji z zakresu poradnictwa rodzinnego. Klienci pytali się o możliwość uzyskania dofinansowań dla osób niepełnosprawnych. Przedstawiono ofertę pomocy osobom niepełnosprawnym, w tym powiatową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, a także programy realizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zachęcano również do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej udzielanej przez Zespół Interwencji Kryzysowej. Poinformowano zainteresowanych o możliwościach skorzystania z kursów zawodowych w ramach projektu: „Nowy Zawód – Lepsze Życie” Uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu buskiego oraz władz samorządowych.

 

DSCN5220.JPGDSCN5227.JPGDSCN5228.JPGDSCN5229.JPGDSCN5251.JPGDSCN5255.JPGDSCN5313.JPGDSCN5318.JPGDSCN5331.JPGDSCN5334.JPGDSCN5360.JPGDSCN5362.JPGDSCN5363.JPGDSCN5368.JPG