adres pcpr-1  pcpr godz  pcpr zik


ZIK-POMOC PRAWNA
Wolne miejsca w DPS
Nie zamykaj Oczu
Telefon Zaufania

Aktualności

Drukuj

25 Listopad- Dzień Białej Wstążki

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Izabela Stępień Opublikowano: .

biała wstazkaPrzemoc domowa wobec kobiet to zjawisko znane na całym świecie. Jak podaje Rada Europy jedna na pięć kobiet codziennie staje się ofiarą przemocy. 25 listopada został uznany przez ONZ w roku 1999 za "Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet". Tego dnia rozpoczynają się obchody 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet. Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet" zwana także kampanią „Białej Wstążki” to największa na świecie kampania, która prowadzona jest w ponad 55 krajach na świecie. Ma ona celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.

Kampania miała swój początek w 1991 roku w Kanadzie po tragicznych wydarzeniach, kiedy to 6 grudnia 1989 roku w Montrealu, mężczyzna zamordował na tamtejszej Politechnice
14 kobiet i ranił 13, twierdząc iż nie udało mu się ukończyć studiów technicznych, ponieważ twierdził, że to właśnie kobiety zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później w ciągu zaledwie sześciu tygodni ponad 100 tysięcy mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol ich osobistego sprzeciwu i deklaracji, iż nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet, jak również będą reagować na każdy akt przemocy wymierzony w kobiety. Została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana.

Pandemia nie zakończyła zjawiska przemocy domowej. Prawdopodobnie jeszcze długo będziemy musieli stosować się do zaleceń zachowania dystansu społecznego. W tym czasie osoby doświadczające przemocy, zmuszone są do pozostawania w miejscu zamieszkania ze swoim oprawcą, przez co znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Co więcej, konieczność pozostawania w domu zwiększa ryzyko wystąpienia agresywnych zachowań i przemocy wobec członków rodziny. Niezależnie od sytuacji spowodowanej koronawirusem, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku- Zdroju nieprzerwanie świadczy pomoc w tym zakresie.

Przypominamy, że w Ośrodeku Interwencji Kryzysowej w Busku-Zdroju istnieje możliwość uzyskania wsparcia:

 

 • psychologicznego,
 • socjalnego,
 • prawnego,
 • terapeuty uzależnień/specjalisty do pracy z osobami stosującymi przemoc


poprzez rozmowę telefoniczną lub wiadomości e-mail.

Zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu: (41) 234 56 87, (41) 234 56 90.

Świadczymy także pomoc psychologiczną pod nr: 506 186 518.

 

Można również uzyskać pomoc dzwoniąc:

Ogólnopolski telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie
„NIEBIESKA LINIA”:
801 12 00 02

Całodobowe centrum wparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego:
800 70 2222

Drukuj

Ogłoszenie

Łukasz Drobek Opublikowano: .

Ogloszenie

Drukuj

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu „Powiatowej Strategii Integracji i Rozwiazywania Problemów Społecznych Powiatu Buskiego na lata 2021-2030”

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Zięba Opublikowano: .

Na podstawie art. 19 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej(Dz. U. z 2020 r., poz. 1876 z późn. zm.) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju, zaprasza do konsultacji projektu „Powiatowej Strategii Integracji i Rozwiazywania Problemów Społecznych Powiatu Buskiego na lata 2021-2030”.

Uwagi można zgłaszać na formularzu zgłaszania uwag (plik do pobrania) w terminie do 08 grudnia 2020 r. drogą pocztową na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, ul. Boh. Warszawy 120, 28-100 Busko-Zdrój, bądź e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

O terminie decyduje data wpłynięcia formularza do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Formularze zgłaszania uwag złożone po terminie zakończenia konsultacji nie będą brane pod uwagę.

 

Pobierz
Projekt Powiatowej Strategii Integracji i Rozwiazywania Problemów
Społecznych Powiatu Buskiego na lata 2021-2030

Pobierz
Formularz zgłaszania uwag

 

Drukuj

Informacja

Łukasz Drobek Opublikowano: .

plakat bezdomni 2020 2021

Drukuj

POMOCtu.pl - jeśli potrzebujesz pomocy lub możesz ją dać ta aplikacja jest dla Ciebie

Łukasz Drobek Opublikowano: .

POMOCtu to aplikacja mobilna (działa też w przeglądarce internetowej) dla osób potrzebujących pomocy oraz chętnych, by takiej pomocy udzielać. Aplikacja powstała w ramach społecznego zaangażowania firmy SayEnergy. Aplikacja jest prosta w obsłudze, nie wymaga logowania ani zakładania konta, jest darmowa, nie zawiera reklam. POMOCtu działa najlepiej w ramach lokalnych społeczności – ludzi blisko siebie mieszkających. Zachęcamy do korzystania z aplikacji POMOCtu

 

https://pomoctu.pl/pl

 

 

 

 

Drukuj

Otwarty konkurs ofert „Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla osób w podeszłym wieku”, „Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla kobiet przewlekle psychicznie chorych”

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Justyna Zięba Opublikowano: .

ZARZĄD POWIATU W BUSKU - ZDROJU

OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT:

ZARZĄD POWIATU W BUSKU - ZDROJU OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT:

Na wsparcie realizacji przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty, zadań z zakresu pomocy społecznej pod nazwą: „Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla osób w podeszłym wieku”, „Prowadzenie domu pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym dla kobiet przewlekle psychicznie chorych” w 2021 roku.

 • Uchwała z załącznikiem [ PDF]
 • Zaproszenie do pracy w komisji konkursowej [ PDF ]
 • Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań. [ PDF ]

 

Drukuj

informacja

Łukasz Drobek Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż Centrum dla Rodzin działające w ramach Projektu "Dla Dobra Rodziny" współfinansowanego w ramach: Osi 9 Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, od 16.11.2020r. będzie prowadzić zdalne poradnictwo pedagogiczne dla dzieci oraz ich rodziców/ opiekunów.

Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, w której każdy wymaga wsparcia. W ramach poradnictwa będziemy wspierać nie tylko rozmową, ale również pomysłami jak wspólnie spędzić wolny czas oraz materiałami na tematy dotyczące wychowania dzieci. Nasz pedagog będzie do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez Skype (w lupce proszę wpisać adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub mailowo na podany wyżej e-mail.

Drukuj

usługi prawnika - wmiesiącu listopadzie

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Dorota Boroń Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że w ramach Projektu „Dla Dobra Rodziny” współfinansowanego w ramach: Osi 9 Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 usługi prawnika - wmiesiącu listopadzie będą świadczone w następujących terminach:

 

                        12.11.2020 r. (czwartek)      w godz. 09.00-15.00

                        19.11.2020 r. (czwartek)     w godz. 08.00-16.00

                        26.11.2020 r. (czwartek) w godz. 09.00-14.00

                        27.11.2020 r. (piątek)            w godz. 08.00-11.00

                        30.11.2020 r. (poniedziałek)w godz. 08.00-12.00

                       

 

               - w miesiącu grudniu będą świadczone w następujących terminach:    

 

                        04.12.2020 r. (piątek)            w godz. 15:30-18:30

                        10.12.2020 r. (czwartek)       w godz. 08:00-16:00

                        11.12.2020 r. (piątek)            w godz. 15:30-18:30

                        15.12.2020 r. (wtorek)         w godz. 08:00-16:00

Zapraszamy osoby zainteresowane do skorzystania z nieodpłatnych usług prawnika, który przyjmuje w siedzibie Beneficjenta, Ul. Bohaterów Warszawy 120, 28-100 Busko-Zdrój.

Wizytę można ustalić telefonicznie: (41) 234 56 87; (41) 234 56 90; 506 187 518.

Drukuj

informacja

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Anna Gawron Opublikowano: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2020 roku, dotyczącym zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej Covid-19, praca Centrum dla Rodzin działającym w ramach Projektu Dla Dobra Rodziny zostaje zawieszona do 29 listopada bieżącego roku. O ewentualnych zmianach będą Państwo informowani.

Drukuj

KOMUNIKAT! „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Edyta Borek Opublikowano: .

PFRONPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju informuje, iż w związku z trwającą sytuacją epidemiczną Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydłużył termin na składanie wniosków przez osoby niepełnosprawne o dofinansowanie w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w Module III do dnia 16 listopada 2020 r.Okres na jaki może zostać przyznane świadczenie wydłużony został do maksymalnie 5 miesięcy.

Pomoc finansowa w ramach Modułu III programu skierowana jest do osób niepełnosprawnych, które są lub były w okresie od 9 marca 2020 roku:

 1. uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej;
 2. uczestnikami środowiskowych domów samopomocy, funkcjonujących na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej;
 3. podopiecznymi dziennych domów pomocy społecznej, funkcjonujących na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej;
 4. podopiecznymi placówek rehabilitacyjnych, których działalność finansowana jest ze środków PFRON na podstawie36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
 5. uczestnikami programów zatwierdzonych przez Radę Nadzorcza PFRON i w ramach tych programów korzystają ze wsparcia udzielanego przez placówki rehabilitacyjne;
 6. pełnoletnimi (od 18. do 25. roku życia) uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych organizowanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowejsprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim;
 7. pełnoletnimi (od 18. do 24. roku życia) wychowankami specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych, bądź uczniami szkół specjalnych przysposabiających do pracy funkcjonujących na podstawie ustawy Prawo oświatowe.
 8. pełnoletnimi (od 18 do 25 roku życia) wychowankami ośrodków rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych lub ośrodków rewalidacyjno-funkcjonujących na podstawie ustawy Prawo oświatowe.

Wnioski o przyznanie świadczenia w ramach Modułu III składane są do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju.W imieniu osób niepełnoletnich oraz ubezwłasnowolnionych częściowo lub całkowiciez wnioskiem mogą wystąpić opiekunowie prawni tych osób. Wnioski można składać poprzez System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (system SOW)lub w przypadku braku możliwości skorzystania z Systemu SOW dopuszczalny jest inny sposób złożenia wniosku (np. osobiście, drogą pocztową lub elektronicznie).

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” dostępne są pod adresem: www.pfron.org.pl – zakładka „O Funduszu – Programy i zadania PFRON – Programy realizowane obecnie”oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, pod numerem telefonu 41 234 56 88.

 

Pobierz

Wniosek PPZM3 Moduł III (P)

Klauzula - Moduł III