adres pcpr-1  pcpr godz  pcpr zik


Zespół Interwencji Kryzysowej
REAGUJ. MASZ PRAWO
Telefon Zaufania
Warsztaty wychowawcze dla rodziców
Grupa wsparcia dla młodzieży
Podniesienie kompetencji służb zaangażowanych w lokalny system przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Drukuj

Kryzysy i trudne sytuacje życiowe

Łukasz Drobek Opublikowano: .


KRYZYSY I TRUDNE SYTUACJE ŻYCIOWE


 
kryzys

Znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej? Trudno Ci sobie poradzić z bólem po stracie bliskiej osoby? Doświadczyłeś ciężkiego wypadku, kataklizmu lub traumatycznych przeżyć i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Twoje problemy życiowe Cię przerastają? Nie chce Ci się żyć, czujesz się zagubiony, samotny i nie widzisz wyjścia z tej sytuacji?


Kryzys jest to stan emocjonalnego stresu, który pojawia się na skutek nagłych wydarzeń lub tak silnego obciążenia psychicznego, iż grozi to załamaniem się mechanizmów regulacji. Reakcje kryzysowe są najczęściej spowodowane nagłymi i nieoczekiwanymi wydarzeniami przykrymi, takimi jak: śmierć bliskiej osoby, kataklizm, wypadek, gwałt, rabunek, nagła ciężka choroba w rodzinie, utrata pracy itp.

 

Pojawienie się zaburzeń psychicznych i zapadnięcie na chorobę psychiczną jest szczególnie złożonym i trudnym do przezwyciężenia kryzysem zarówno dla chorego jak i dla jego rodziny. Niezbędna w takiej sytuacji staje się profesjonalna i kompleksowa pomoc.Pamiętaj, że nie jesteś sam! Jesteśmy po to, by Ci pomóc!

interwencjakryzysowa.pl

cik.kielce.caritas.pl

bot.busko.pl

niejestessam.net

wemenders.com

znajdzpomoc.pl