adres pcpr-1  pcpr godz  pcpr zik


Zespół Interwencji Kryzysowej
REAGUJ. MASZ PRAWO
Telefon Zaufania
Warsztaty wychowawcze dla rodziców
Grupa wsparcia dla młodzieży
Podniesienie kompetencji służb zaangażowanych w lokalny system przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Drukuj

Problemy Wychowawcze

Wpisany przez Łukasz Drobek, autor: Dorota Kurecka Opublikowano: .

 


Twoje dziecko zaczyna się buntować? Nie chce Cię słuchać, podejmuje całe mnóstwo nieracjonalnych decyzji, które bardzo Cię irytują? Kłamie i nie przyznaje się do winy? Podejrzewasz, że bierze narkotyki? Nie chce chodzić do szkoły? Nie akceptuje siebie i swojego wyglądu? Jest agresywne w stosunku do siebie, rodzeństwa, rówieśników?

Każdy człowiek potrzebuje akceptacji i zrozumienia – również nasze dzieci, które dopiero uczą się życia. Potrzebują one nie tyle dobrych rad czy strofowania, lecz dobrego rodzica, który będzie z nimi zawsze, będzie je słuchał, wspierał i pokazywał jak dobrze żyć.

Nie ma rodziców idealnych – każdy z nas popełnia błędy. Trudno nam wysłuchać do końca dziecka, trudno się nie zdenerwować, gdy coś spsoci czy nie posłucha... Ważne jest jednak, by ciągle się uczyć jak być dobrym rodzicem, by ciągle doskonalić swoje umiejętności i sztukę komunikacji z dzieckiem…

Jeśli nie radzisz sobie z wychowaniem dzieci, nie potrafisz się z nimi porozumieć lub niepokoi Cię ich zachowanie – przyjdź, aby dowiedzieć się, jak możesz im i sobie pomóc!

http://www.mamrodzine.pl/

http://www.silnarodzina.pl/

http://problemy-wychowawcze.manifo.com

http://rodziceprzyszlosci.pl/