adres pcpr-1  pcpr godz  pcpr zik


Drukuj

Współpraca z Kościołem

Dorota Kurecka Opublikowano: .

 

36054750

W ramach programu "Przerwij milczenie - zatrzymaj przemocy" Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju nawiązało współpracę z parafiami z terenu powiatu buskiego. Do mieszkańców powiatu za pomocą ogłoszeń duszpasterskich kierowane były komunikaty nt. szkodliwości przemocy i potrzebie reagowania na jej przejawy w otaczającym środowisku. Informacje przekazywane w ten sposób mogły trafić do większej liczby osób, a Kościół jako autorytet przyczynił się do lepszego wpływu na odbiór informacji.

 

Psycholog Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie prowadził również warsztaty psychoedukacyjne dla uczestników kursu przedmałżeńskiego, organizowanego w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.  Zajęcia dotyczyły komunikacji małżeńskiej, podstawowych zasad negocjacji oraz efektywnego sposobu rozwiązywania konfliktów. Przedstawiona została istota dialogu małżeńskiego, empatycznego słuchania i rozumienia drugiej osoby,
a pary narzeczeńskie mogły przećwiczyć rozmowę opartą na akceptacji i szacunku do swojego partnera. W warsztatach uczestniczyło w sumie 14 osób.

DSCN0076