Ruszyła druga tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi oraz pieczy zastępczej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 lutego 2021

Ważna wiadomość dla opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych, dziennych opiekunów oraz pracowników placówek pieczy zastępczej – już dzisiaj ruszyła druga tura zapisów na szczepienia dla tej grupy. Wystarczy, że pracownik zgłosi chęć szczepienia dyrektorowi placówki, w której pracuje, a ten dokona wszelkich formalności.

W żłobkach, klubach dziecięcych, w placówkach pieczy zastępczej oraz jako dzienni opiekunowie zatrudnionych jest ok. 51 tys. osób. Dzięki staraniom Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej będą zaszczepieni w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień.

Rozpoczynająca się już dzisiaj druga tura zapisów dla tej grupy będzie uwzględniać również osoby powyżej 60. roku życia.

Co należy zrobić, by zapisać się na szczepienie?

Sam pracownik nie musi się nigdzie rejestrować – wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje, a ten dokona wszelkich formalności.

Zgłoszeń dokonuje dyrektor placówki

Cała procedura rejestracji na szczepienia jest prosta i w imieniu pracowników dokonuje jej dyrektor placówki.

Zgłoszeń do szczepień dyrektor placówki dokonuje za pośrednictwem formularza, który znajduje się pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl.

To pracodawca ustala też termin oraz miejsce szczepienia.

Ważne terminy!

Druga tura zapisów na szczepienia rozpoczyna się 15 lutego i potrwa do czwartku 18 lutego br.

 

Źródł: www.gov.pl

Dodany przez Łukasz Drobek, Przekazała do publikacji: Danuta Sołtyk